Ekspresowa wygrana Majchrzaka. Polak bliżej turnieju głównego

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Constanta Lestienne’a 6:1, 6:2 w pierwszej rundzie eliminacji do Wimbledonu. Polak spędził na korcie zaledwie 53 minuty i w spokoju może już się przygotowywać do kolejnych eliminacyjnych pojedynków. Żeby znaleźć się w głównej drabince, polski tenisista musi wygrać jeszcze dwa spotkania.

Dla 23-latka z Piotrkowa Trybunalskiego to drugie podejście w kwalifikacjach do Wimbledonu. Przed rokiem na obiektach w Roehampton Polak dotarł do drugiej rundy, w której poległ w dwóch setach w starciu z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem. W tym roku powinno być jednak lepiej…

Majchrzak przystępuje do tegorocznych kwalifikacji jako zupełnie inny tenisista. Dzięki zebranemu doświadczeniu i dobrym występom na przestrzeni ostatniego roku, Polak znacznie poprawił ranking i coraz odważniej puka do bram czołowej “100” rankingu tenisistów. Co ważniejsze, piotrkowianin całkiem nieźle radzi sobie na nawierzchni trawiastej, co zdążył już udowodnić przed tygodniem w Ilkley, gdzie w turnieju rangi Challenger dotarł do półfinału.

W tegorocznych eliminacjach Majchrzak jest rozstawiony z 11. numerem i w swojej części drabinki jest faworytem do awansu. Pierwszy krok wykonał już w poniedziałek, kiedy w niespełna godzinę rozgromił 27-letniego Francuza Constanta Lestienne, oddając mu zaledwie trzy gemy. Żeby znaleźć się w głównej drabince, Polak musi wygrać jeszcze dwa spotkania. Najbliższe z Ramkumarem Ramanathanem zagra prawdopodobnie już we wtorek.


Wyniki

Kamil Majchrzak (Polska, 11) – Constant Lestienne (Francja) 6:1, 6:2