Elina Switolina zakończyła współpracę z trenerem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: , foto:

Kolejna tenisistka pożegnała się z trenerem. Tym razem taką decyzję podjęła Elina Switolina. Andrew Beetles przestał pełnić funkcję jej szkoleniowca.

W ostatnim czasie na zmianę trenera zdecydowały się między innymi Magda Linette i Emma Raducanu. Teraz do tego grona dołączyła Elina Switolina, która poinformowała o rozstaniu z trenerem poprzez swoje oświadczenie opublikowane w mediach społecznościowych. Napisała, że uznali, iż po pięciu latach przyszedł czas na pójście własnymi drogami. Ukrainka podziękowała za pięć wspólnych lat.

Beetles dołączył do sztabu Switoliny w 2017 roku. Najpierw był asystentem, a później stał się głównym szkoleniowcem. Współpracę można uznać za bardzo udaną, ponieważ tenisistka z Ukrainy zdobyła przez ten czas 11 tytułów WTA i awansowała na trzecie miejsce w światowym rankingu.

W tym momencie nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem Switoliny. Do najlepszych wyników 27-latki w tym sezonie należą: brązowy medal turnieju olimpijskiego w Tokio, zwycięstwo w imprezie w Chicago, a także między innymi półfinały osiągnięte w Miami i Stuttgarcie oraz ćwierćfinały w US Open i w Rzymie.