Emma Raducanu nie wystąpi w Abu Zabi

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Emma Raducanu nie weźmie udziału w turnieju pokazowym jaki w dniach 16-18 grudnia odbędzie się w Abu Zabi. Nieobecność mistrzyni US Open 2021 jest spowodowana pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

Sezon tenisowy rozpocznie się na początku stycznia w Australii. Obecnie cała światowa czołówka przygotowuje się do początku sezonu. Jednym z elementów treningu przed startem nowego roku jest Mubadala World Tennis Championship, który odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wśród uczestników mają być między innymi Rafael Nadal oraz Dominic Thiem u panów oraz miała być Emma Raducanu u pań.

Jednak jak poinformowali organizatorzy sensacyjna mistrzyni tegorocznej edycji nowojorskiej lewy Wielkiego Szlema nie wystąpi. Powodem absencji Brytyjki jest pozytywny wynik testu na COVID-19. Tym samym nie zmierzy się ona w pokazowym pojedynku przeciwko Belindzie Bencic.

– Nie mogłam się doczekać gry przed fanami w Abu Zabi, ale niestety po pozytywnym teście na COVID-19 będę musiała to odłożyć do następnej okazji. Izoluję się zgodnie z zasadami i mam nadzieję, że wkrótce wrócę na kort – skomentowała swą absencję Raducanu. Jeszcze nie wiadomo kto ją zastąpi w czwartkowym pojedynku przeciwko Bencic.