Equeurdreville: cenne zwycięstwo Linette

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: , foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Bardzo dobry start zanotowała w turnieju ITF w Equeurdreville Magda Linette. Polka pokonała w pierwszej rundzie rozstawioną z trójką Karolinę Pliskovą 6:3, 5:7, 6:3.

Linette i Pliskova to rówieśniczki. Dzieli je zaledwie miesiąc. Dzisiejsze spotkanie było już ich trzecim pojedynkiem w tym roku, ale po raz pierwszy po zwycięstwo sięgnęła Polka. Wcześniej dwukrotnie gładko przegrywała, zdobywając raz sześć gemów, a raz tylko trzy. Ostatnio grały tydzień temu w Nantes.

Dziś jednak Linette znakomicie rozpoczęła spotkanie, przełamując rywalkę już w pierwszym, najdłuższym w meczu gemie. Chwilę potem dołożyła kolejnego breaka i mimo że rywalka zdołała część strat odrobić, utrzymała wystarczającą przewagę, aby wygrać seta 6:3. W drugiej partii obie tenisistki wygrywały własne podania, aż do decydującego momentu, kiedy to Pliskova przełamała naszą zawodniczkę i wygrała 7:5. Na szczęście w trzecim secie to znów Polka była górą. Tym razem to ona w końcówce odebrała serwis Czeszce, a chwilę później skończyła mecz własnym podaniem, zwyciężając 6:3.

W kolejnej rundzie Linette może trafić na Katarzynę Piter, jeżeli ta pokona Constance Sibille.

Magda Linette (Polska) – Karolina Pliskova (Czechy, 3) 6:3, 5:7, 6:3