Forbet

Equeurdreville: Linette i Piter triumfują w deblu

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Magda Linette i Katarzyna Piter sięgnęły po deblowy tytuł w turnieju ITF rozgrywanym w Equeurdreville (pula nagród 25 tys. dolarów). W finale Polki pokonały Amrę Sadikovic i Anę Vrljić 6:4, 7:6(4).

Linette oraz Piter zostały rozstawione z numerem cztery, a rywalizację rozpoczęły od ćwierćfinału, gdyż w pierwszej rundzie miały „wolny los”. W swoim pierwszym spotkaniu Polki nie straciły nawet gema, zaś w półfinale wyeliminowały najwyżej rozstawione w turnieju Petrę Cetkovską i Tatjanę Malek (6:3, 1:6, 10-4).

Spotkanie finałowe trwało godzinę i 33 minuty. W pierwszym secie przez długi czas obie pary skutecznie utrzymywały własne podanie. Dopiero w dziesiątym gemie Linette i Piter zdobyły breaka, na wagę wygranego seta.

W drugiej partii oba duety zdobyły po dwa przełamanie. W tie breaku nasze tenisistki szybko uzyskały jednak przewagę (4-1) i utrzymały ją do końca.

Dla Magdy Linette i Katarzyny Piter to drugi wspólny tytuł w rozgrywkach ITF. W czerwcu tego roku triumfowały w szwedzkim Ystad (pula nagród 25 tys. dolarów).

W turnieju singlowym w Equeurdreville Piter przeszła eliminacje, a w pierwszej rundzie uległa Constance Sibille. Linette zaś przegrała w ćwierćfinale z rozstawioną z numerem osiem Julie Coin 6:7(4), 3:6.

Obie tenisistki wracają teraz do Polski, by wziąć udział w turnieju Hart Open w Zawadzie, koło Opola (pula nagród 25 tys. dolarów). Magda Linette ma zapewniony udział w turnieju głównym, zaś Katarzyna Piter najprawdopodobniej będzie musiała grać w eliminacjach, które rozpoczynają się już jutro. Obszerne relacje z tej imprezy ukazywać się będą na Tenisklub.pl.


Wyniki

Finał debla:
M. Linette, K. Piter (Polska, 4) – A. Sadikovic, N. Vrljić (Szwajcaria, Chorwacja, 3) 6:4, 7:6(4)

Bella Cup