Wilson

ESPN Classic: dokument z Wimbledonu

/ Michał Jaśniewicz, źródło: Informacja prasowa, foto: Informacja prasowa

W styczniu najlepsze tenisistki i tenisiści świata wracają na korty po zimowej przerwie. Jak co roku, imprezami docelowymi są dla nich najbardziej prestiżowe turnieje Wielkiego Szlema. Jednym z nich jest legendarny Wimbledon, który w czerwcu odbędzie się po raz 136. Kanał sportowy ESPN Classic przygotował z tej okazji dużą porcję unikatowych, archiwalnych materiałów.

Obowiązkową pozycją dla każdego fana tenisa jest finał z 1980 roku pomiędzy legendarnym Björnem Borgiem, a Johnem McEnroe. To właśnie wtedy szwedzki zawodnik stanął przed historyczną szansą zdobycia piątego z rzędu tytułu na najsłynniejszej, tenisowej trawie świata. Mecz był bardzo zacięty, a o końcowym wyniku zadecydował pasjonujący tie-break.

Innym, historycznym pojedynkiem był ten z 2001 roku, w którym zmierzyli się sensacyjni finaliści: Australijczyk, Patrick Rafter oraz ulubieniec publiczności – Chorwat, Goran Ivanisević. Mecz zasłynął nie tylko z hitchcockowskich zwrotów akcji, ale też z żywiołowej atmosfery, nietypowej dla tenisowych trybun. Po finale australijski tenisista wypowiedział słowa, które są pamiętane do dziś: „Nie wiem czy Wimbledon kiedykolwiek widział coś takiego”.

Oprócz słynnych starć, dzięki ESPN Classic będzie można także poznać bliżej inne gwiazdy światowego tenisa m.in. Pete’a Samprasa. Dla Amerykanina turniej na Wimbledonie okazał się symboliczną klamrą jego kariery, gdyż tutaj debiutował w 1989 roku, by w 2002 roku zagrać jedno z ostatnich spotkań w zawodowym sporcie.

Warto przeżyć tenisowe emocje na najwyższym poziomie wraz z kanałem ESPN Classic.

Zapraszamy do oglądania:
DOKUMENT Z WIMBLEDONU
od 21 do 28 stycznia na antenie ESPN Classic

Forbet