Estoril: Bednarek odpada z turnieju

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Tomasz Bednarek szybko zakończył swoją tegoroczną przygodę z turniejem Estoril Open. Polak odpadł z rywalizacji deblistów, w której występował u boku Australijczyka, Matthew Ebdena.

Rywalami nierozstawionej pary z polskim akcentem był francuski duet Richard Gasquet i Edouard Roger Vasselin, który bardzo pewnie triumfował w pierwszym secie, oddając rywalom zaledwie dwa punkty przy własnym serwisie. W dodatku zawodnicy znad Sekwany dwukrotnie przełamali polsko-australijski debel i wygrali 6:3.

W drugiej partii zdecydowanie lepiej grali już Bednarek i Ebden, którzy na przestrzeni całego seta zdecydowanie poprawili grę przy okazji gemów serwisowych przeciwników, wywalczyli przewagę jednego przełamania i wygrali 6:4.

O losach meczu zadecydował więc super tie break, w którym walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich piłek. Ostatecznie jednak to francuski duet okazał się lepszy w końcówce i triumfował 6:3, 4:6, 11-9.

Pierwsza runda debla:
R. Gasquet, E. Roger Vasselin (Francja) – T. Bednarek, M. Ebden (Polska, Australia) 6:3, 4:6, 11-9