Estoril. Jubileuszowy triumf Ruuda

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Casper Ruud pokonał Miomira Kecmanovicia w finale turnieju ATP 250 w Estoril. Dla Norwega to pierwszy tytuł mistrzowski w tym sezonie. 

Rok 2021 był jak dotąd najlepszym w historii turniejowych występów tenisisty z Oslo. To właśnie przed dwoma laty sięgnął po pięć tytuł mistrzowskich. W niedzielnym finale tenisista ze Skandynawii pokonał rywala z Serbii i sięgnął po jubileuszowy dziesiąty tytuł w karierze.

Premierowa partia niedzielnego finału przebiegała pod dyktando piątego tenisisty świata. Dwukrotnie przełamał podanie Kecmanovicia i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu. Druga odsłona była niezwykle wyrównana. Mimo licznych okazji na przełamanie serwisu, żadnemu z zawodników nie udało doprowadzić do przełamania i losy tej części spotkania, a jak się okazało także meczu, rozstrzygnął tie-break. W nim wyrównana rywalizacja toczyła się do pierwszej zmiany stron. Od stanu 3-3 akcje wygrywał tylko Norweg i to on mógł świętować dziesiąty tytuł mistrzowski w karierze.

Niedzielna wygrana sprawia, że Casper Ruud w najnowszym notowaniu rankingu przesunie się z pozycji numer pięć na miejsce piąte. Korty ziemne to zdecydowanie ulubiona nawierzchnia Norwega, który właśnie na niej sięgnął po dziewięć z dziesięciu tytułów mistrzowskich jakie ma na koncie.


Wyniki

Finał:

Casper Ruud (Norwegia, 1) – Miomir Kecmanović (Serbia, 5) 6:2, 7:6(3)