Estoril. Ramos Vinolas z trzecim tytułem mistrzowskim

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Albert Ramos Vinolas pokonał Camerona Norrie 4:6, 6:3, 7:6(3) w finale turnieju rangi ATP 250 w Estoril. Hiszpanowi udało się sięgnąć po tytuł mistrzowski, mimo że przez dużą część meczu warunki na korcie dyktował rywal.

Niedzielny spotkanie podczas Millenium Estoril Open było trzecim pojedynkiem obu tenisistów. Dwa poprzednie wygrał zawodnik z Hiszpanii. Przed trzema laty w ramach rozgrywek Pucharu Davisa Ramos Vinolas pokonał rywala 3:1 w setach, a dwa lata temu w Barcelonie oddał przeciwnikowi jedynie cztery gemy. Mecz finałowy w Estoril miał przebieg bliższy pierwszemu spotkaniu.

Lepiej mecz rozpoczął tenisista z Wysp Brytyjskich. Dwa razy odebrał podanie Ramosowi Vinolasowi i wygrał partię otwarcia. Drugi set również rozpoczął się po myśli Norrie, który objął prowadzenie 2:1 z przewagą przełamania. Wtedy tenisista z Barcelony poprosił o przerwę medyczną. Powodem były problemy z pachwiną w prawej nodze. Po wznowieniu gry Hiszpan wygrał pięć z sześciu rozegranych gemów i doprowadził do wyrównania stanu meczu. O losach decydującego seta rozstrzygnął tie-break. Tego od prowadzenia 3-1 rozpoczął Norrie. Jednak kolejne sześć punktów wygrał zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego i to on sięgnął po trzeci w karierze tytuł mistrzowski.

Wygrywając w Estoril Ramos Vinolas podwyższył liczbę wygranych spotkań na mączce w tym sezonie do szesnastu. Drugi w tym zestawieniu Pablo Carreno Busta ma na koncie dziewięć zwycięstw.


Wyniki

Finał:

Albert Ramos Vinolas (Hiszpania, 7) – Cameron Norrie (Wielka Brytania) 4:6, 6:3, 7:6(3)