Estrella Burgos rozegrał ostatni mecz w zawodowej karierze

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Victor Estrella Burgos przegrał w drugiej rundzie challengera w Santo Domingo z Thiago Monteiro 2:6, 2:6. Tym samym Dominikańczyk zakończył zawodową karierę po 17 latach rywalizacji.

Victor Estrella Burgos to najwybitniejszy tenisista Dominikany. Wiadome było, że tegoroczny challenger w rodzinnym kraju „Viti” będzie ostatnim turniejem w jego karierze. W pierwszej rundzie Estrella Burgos pokonał Marcelo Arevalo, wykorzystując siódmą piłkę meczową i odsuwając w czasie moment pożegnania.

W drugim meczu w Santo Domingo już mu się ta sztuka nie udała. Thiago Monteiro oddał Dominikańczykowi zaledwie cztery gemy i tym samym Brazylijczyk był ostatnim rywalem Estrelli Burgosa w zawodowej karierze.

39-latek z Santiago ma na koncie trzy tytuły wywalczone w głównym cyklu. Wszystkie zdobył w Quito i to trzy z rzędu w latach 2015-2017. Dlatego też Estrella Burgos nazywany był „Królem Quito”, gdyż żadnemu innemu tenisiście nie zdarzyło się osiągnąć więcej zwycięstw w stolicy Ekwadoru.

W lipcu 2015 roku Estrella Burgos osiągnął najwyższe miejsce w karierze – 43. W ostatnim czasie jednak więcej zmagał się z kontuzjami niż z rywalami, co poskutkowało spadkiem w rankingu. Aktualnie Dominikańczyk plasuje się na 859. pozycji.

Estrella Burgos reprezentował także swój kraj w Pucharze Davisa. Wystąpił w 105 meczach reprezentacji, z czego wygrał 65 spotkań, 43 w grze pojedynczej.