Eubanks: Coco Gauff udowodniła niedowiarkom, że się mylili

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Christopher Eubanks ma za sobą udany sezon. Amerykanin wygrał turniej rangi ATP 250 na Majorce, dotarł do ćwierćfinału Wimbledonu oraz osiągnął 29 lokatę rankingu tenisistów. Sukcesy te nie oznaczały, że zawodnik nie miał czasu na śledzenie postępów kolegów z reprezentacji. Szczególnie dużą uwagę 27-latek poświęcał Coco Gauff, która – tak jak on – jest mocno związana z Atlantą.

Rok 2023 przyniósł amerykańskim kibicom wiele radości. W ostatnich miesiącach w dobrej dyspozycji byli między innymi Taylor Fritz, Jessica Pegula, Ben Shelton czy Tommy Paul. Ich występy i zwycięstwa przyćmił jednak triumf Coco Gauff, która we wrześniu była najlepsza na kortach Flushing Meadows.

Zdobycie pierwszego mistrzostwa wielkoszlemowego przyniosło 19-latce wiele splendoru i sprawiło, że stała się jeszcze bardziej popularna, ale – zdaniem Eubanksa – nie zmieniło jej charakteru. W wywiadzie dla Tennis Channel Chris stwierdził:

Ona wciąż jest tą samą dobrą osobą, którą była wcześniej. Nadal wspiera sportowe postępy młodszych braci i stara się poradzić sobie z wielką sławą, która spadła na nią po wygraniu US Open. Jestem z niej bardzo dumny.

Wcześniej wielu zawistnych ludzi powtarzało, że nie osiągnie niczego ważnego. Wątpiono w jej możliwości i wskazywano, że jej forhend jest za słaby, by mogła wygrać turniej wielkoszlemowy. Te komentarze do niej docierały, ale użyła ich jako motywacji do działania. W tym sezonie zdobyła kilka istotnych tytułów, ale to wciąż ta sama Coco.

Udowodniła niedowiarkom, że się mylili i z pewnością może wygrać jeszcze więcej. Jednocześnie znajdą się osoby, które nadal będą podważać jej sukcesy i umniejszać to, co osiągnęła – podkreślił Eubanks.

Christopher Eubanks zakończył sezon na 34 miejscu w rankingu. Coco Gauff jest zaś trzecią rakietą świata.