Faworytki w opałach

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Simona Halep pokonała Jennifer Brady i udanie rozpoczęła obronę tytułu w turnieju Rogers Cup. Do trzeciej rundy awansowały również Karolina Pliszkova, Elina Switolina i Belinda Bencic.

Rumunka w środę nie miała łatwej przeprawy. Reprezentantka gospodarzy od początku postawiła twarde warunki faworytce. Dobrze serwowała i nadawała ton wymianom agresywnym forhandem, dzięki czemu w pierwszej partii zwyciężyła z przewagą przełamania. W drugiej odsłonie pojedynku mistrzyni Wimbledonu podniosła poziom swojej gry i to ona coraz częściej to ona dyktowała warunki na korcie. Amerykanka zdołała odrobić straty z 3:5, ale turniejowa „czwórka” ostatecznie doprowadziła do wyrównania. Halep poszła za ciosem na początku decydującego seta i szybko odskoczyła na 4:0. Pięć następnych gemów padło jednak łupem Brady i o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce trochę więcej zimnej krwi zachowała była liderka światowego rankingu, która po 2 godzinach i 26 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Solidnie na awans do trzeciej rundy musiały zapracować również Elina Switolina i Karolina
Pliszkova. Ukrainka w trzech setach uporała się z Kateriną Siniakovą, a Czeszka pokonała Alison Riske. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim wyszła na prowadzenie 4:1. Amerykanka nie zamierzała się jednak poddawać, odrobiła straty i wygrała drugą partię w tie-breaku. Praworęczna z sióstr Pliszkovych opanowała jednak sytuacje w decydującej części meczu, w której straciła tylko dwa gemy.

Zawsze toczymy zacięte boje, więc spodziewałam się, że i tym razem będzie tak samo – powiedziała na konferencji prasowej zawodniczka rozstawiona z numerem 3. – Przez półtora seta mogło się wydawać, że to będzie łatwe spotkanie. W połowie drugiego seta za bardzo się jednak rozluźniłam, a ona zaczęła grać naprawdę dobrze. W trzecim secie udało mi się jednak wrócić do tego, co prezentowałam na początku meczu.

Switolina zmierzy się teraz z Belindą Benic, która wyeliminowała Julią Goerges, a Pliszkova zagra z Anett Kontaveit. Estonka nie musiała rozgrywać pełnego spotkania, ponieważ Carla Saurez Navarro w połowie drugiego seta zrezygnowała z dalszej gry.

Do trzeciej rundy awansowała również Dajana Jastremska. Ukrainka po zaciętym dwusetowym pojedynku wygrała z Wiktorią Azarenką.

Druga runda singla

Karolina Pliszkova (Czechy, 3) – Alison Riske (USA, Q) 6:4 6:7(4) 6:2

Simona Halep (Rumunia, 4) – Jennifer Brady (USA, Q) 4:6 7:5 7:6(5)

Elina Switolina (Ukraina, 6) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:3 3:6 6:3

Belinda Bencic (Szwajcaria, 11) – Julia Goerges (Niemcy) 5:7 6:3 6:4

Anett Konteveit (Estonia, 16) – Carla Saurez Navarro (Hiszpania) 7:5 3:1 i krecz

Dajana Jastremska (Ukraina) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 7:5 7:5