Federer i Nadal rozegrają mecz charytatywny w RPA

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Roger Federer i Rafael Nadal stoczyli dotychczas czterdzieści pojedynków w głównym cyklu. Teraz obaj tenisiści połączą siły, aby wystąpić w meczu charytatywnym. Przychód zostanie przekazany na rzecz Fundacji założonej przez Szwajcara, która pomaga dzieciom w RPA. Spotkanie odbędzie się w piątek w Cape Town.

– Mecz w Afryce to spełnienie marzeń. Zagram w ojczyźnie mojej mamy. Nigdy bym sobie tego nie wybaczył, gdybym zakończył karierę, nie zagrawszy w RPA. Spotkam się z Rafą Nadalem, z którym dzielimy nie tylko miłość do tenisa, ale też chęć pomocy i dawania afrykańskim dzieciom szans na lepszą edukację, a w konsekwencji lepszy start w życie – skomentował piątkowy mecz mistrz z Bazylei.

Spotkanie gdzie oprócz Hiszpana i Szwajcara wystąpią także najbogatszy człowiek świata Bill Gates oraz południowoafrykański dziennikarz i aktor Trevor Noah ma się odbyć na obiekcie mogącym pomieścić 55 tysięcy widzów. Organizatorzy zapowiadają, że trybuny mają być wypełnione do ostatniego miejsca. A to by oznaczało poprawienie rekordu frekwencji. Ten został ustanowiony w listopadzie ubiegłego roku. Pokazowy mecz Rogera Federera z Alexandrem Zverevem w Meksyku obejrzało 42 tysiące widzów.

Piątkowe spotkanie będzie szóstym pojedynkiem między byłymi liderami rankingu ATP w ramach charytatywnej pomocy fundacji Federera. W dotychczasowych pięciu edycjach imprezy zdołano zgromadzić 52 miliony dolarów.