Federer i Wawrinka z awansem do trzeciej rundy

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Roger Federer pokonał Oscara Otte 6:4, 6:3, 6:4 i dołączył do Rafaela Nadala, który również w środę zapewnił sobie awans do trzeciej rundy. Tak jak utytułowany rodak dwa mecze w tegorocznym turnieju wygrał także już Stan Wawrinka.

Hiszpański król mączki, który wczesnym środowym popołudniem zapewnił sobie awans do 1/32 finału tegorocznych zmagań, na paryskich kortach przegrał w historii dotychczasowych występów dwa mecze. W 2009 roku Nadal sensacyjnie uległ późniejszemu finaliście Robinowi Soderlingowi w meczu czwartej rudy. Sześć lat później na tenisistę z Majorki sposób znalazł Novak Dżoković. W obydwu przypadkach po tytuły sięgnęli Szwajcarzy. Przed dekadą najlepszym tenisistą został Roger Federer, a w 2015 roku wygrał Stan Wawrinka. W środę obaj Helweci zapewnili sobie awans do trzeciej rundy.

Tenisista z Bazylei oddał dziesięć gemów „szczęśliwemu przegranemu” z eliminacji, Oscarowi Otte.  Niemiec starał się dotrzymać kroku bardziej utytułowanemu rywalowi. Ten jednak wiedział, kiedy przyspieszyć i w każdym z setów zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoim korzyść.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniósł w meczu drugiej rundy mistrz Roland Garros 2015. Stan Wawrinka oddał Cristianowi Garinowi tylko pięć gemów, a jednego seta wygrał do zera. Tenisista z Lozanny bardzo uważnie grał przy swoim serwisie. Ani razu nie dał się przełamać, a sam wykorzystał taką okazję sześciokrotnie. Kolejnym rywalem trzykrotnego mistrza wielkoszlemowego będzie Grigor Dimitrow, który w pięciu setach pokonał Marina Czilicia.

Na więcej na pewno liczyli kibice, którzy zasiedli czwartego dnia zmagań na trybunach kortu Philippe’a Chatriera. Meczem dnia miał być pojedynek Jo-Wilfried Tsongi z Keim Nishikorim. Jednak reprezentant „trójkolorowych” wygrał tylko pierwszego seta. W kolejnych odsłonach Francuz walczył, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni i to on będzie rywalem Laslo Dżjere. Rozstawiony z numerem „31” Serb pokonał juniorskiego mistrza Roland Garros sprzed dwóch lat, Alexeia Popyrina.

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Oscar Otte (Niemcy, LL) 6:4, 6:3, 6:4

Kei Nishikori (Japonia, 7) – Jo-Wilfried Tsonga (Francja, PR) 4:6, 6:4, 6:4, 6:4

Grigor Dimitrow (Bułgaria) – Marin Czilić (Chorwacja, 11) 6:7(3), 6:4, 4:6, 7:6(2), 6:3

Pablo Carreno Busta (Hiszpania) – Alex de Minaur (Australia, 21) 6:3, 6:1, 6:1

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 24) – Cristian Garin (Chile) 6:1, 6:4, 6:0

Casper Ruud (Norwegia) – Matteo Beretttini (Włochy, 29) 6:4, 7:5, 6:3

Laslo Dżjere (Serbia,31) – Alexei Popyrin (Australia) 6:4, 7:6(4), 6:4

Benoit Paire (Francja) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:2, 6:2, 5:7, 6:7(6), 11:9

Nicolas Mahut (Francja, WC) – Phillip Kohlschreiber (Niemcy) 6:3, 6:3, 6:3

Leonardo Mayer (Argentyna) – Diego Schwartzman (Argentyna)

Filip Krajinović (Serbia) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 6:4, 6:4, 6:7(1), 3:6, 8:6