Federer nie zagra już w tym roku

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Roger Federer nie wystąpi do końca roku w żadnym turnieju. O swojej decyzji szwajcarski tenisista poinformował w środę rano za pośrednictwem Twittera. 

Przed kilkoma dniami Severin Luthi, jeden z trenerów byłego lidera światowego rankingu, poinformował w wywiadzie, że rehabilitacji po zabiegu artroskopii nie przebiega tak jak tego oczekiwano. Jednak przyznał, że jest jeszcze dużo czasu i nie ma powodu do obaw, że Federer nie zdąży z odzyskaniem sprawności przed wznowieniem rozgrywek. Sytuacja uległa diametralnej zmianie w środowy poranek. Wtedy na Twitterze 20-krotnego mistrz Wielkiego Szlema pojawiło się specjalne oświadczenie.

– Drodzy Fani. Mam nadzieję, że jesteście bezpieczni i zdrowi. Moja rehabilitacja nie przebiegła pomyślnie, dlatego musiałem ponownie przejść artroskopię prawego kolana. Podobnie, jak w 2017 roku, planuję poświęcić czas, by być w pełni gotowym na grę na najwyższym poziomie. Będzie mi brakować fanów, ale będę czekać na początek sezonu 2021 – napisał Szwajcar na Twitterze.

W obecnym sezonie Roger Federer wystąpił tylko w jednym turnieju. Podczas Australian Open dotarł do półfinału w którym przegrał z Novakiem Dżokoviciem. Następnie poddał się zabiegowi artroskopii.