Federer planuje powrót na korty!

/ Izabela Modrzewska , źródło: tennis365.com/ oprac.własne, foto: AFP

W ostatnim wywiadzie podczas Laver Cup, Roger Federer zdradził, że ma w planach powrót do gry w meczach pokazowych. 

We wrześniu ubiegłego roku, szwajcarski tenisista ogłosił koniec kariery sportowej w związku z długotrwałym problemem z kolanem. Jego ostatnim rozegranym meczem był pojedynek deblowy z Rafaelem Nadalem podczas Laver Cup w Londynie. 42-latek był również obecny w tegorocznej edycji turnieju, jednak tym razem w charakterze widza. Wziął także udział w sesji pytań i odpowiedzi, gdzie opowiedział o swoich planach.

Federer ogłosił, że w ramach promocji swojej fundacji, która zajmuje się organizacją meczów pokazowych, chciałby wziąć udział w tego rodzaju eventach zawodnikami takimi jak Nadal czy Murray.
Ćwiczę na siłowni, wróciłem do treningów i chciałbym zagrać mecze – podkreślił. Szwajcar przyznał, że tęskni za życiem na tourze, choć jest zadowolony ze swojego obecnego życia.

Tęsknisz za ekscytującymi momentami na korcie, obronionymi break pointami, wygrywaniem meczboli, podnoszeniem trofeów, mijaniem fanów, robieniem zdjęć. Chyba fajnie jest być w centrum uwagi, ale z drugiej strony, nie ma to dla mnie znaczenia, że nie jestem już w tym miejscu. 

20-krotny mistrz wielkoszlemowy dodał, że podoba mu się życie na emeryturze, choć wciąż ma wiele zajęć. – To jest piękne, że mogę być więcej w domu. Spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną jest niesamowite. Dni są długie, ale jednocześnie przez napięty grafik nie czuję, że mam wystarczająco czasu. Posiadanie czwórki dzieci też się do tego przyczynia. Jestem teraz profesjonalnym kierowcą i organizatorem. To test na innym poziomie – dodał.