Federer: Rehabilitacja kolana przebiega bardzo dobrze, bez komplikacji

/ Dominika Opala , źródło: www.tennishead.net / własne, foto: AFP

Roger Federer poinformował w sierpniu, że będzie potrzebna kolejna operacja kolana, a to wykluczy go z rywalizacji na kilka miesięcy. Teraz Szwajcar przekazał pozytywną informację w związku z rehabilitacją po trzecim zabiegu i zapewnił, że wszystko idzie bardzo dobrze. 

W ostatnich dwóch latach kibice Rogera Federera rzadko mogą cieszyć się widokiem swojego idola na korcie. W 2020 roku Szwajcar zagrał tylko w Australian Open. Następnie powrócił po ponad roku przerwy, ale wystąpił tylko w pięciu turniejach. Główną przyczyną tej nieobecnością jest kontuzja kolana. W sierpniu tego roku 40-latek z Bazylei poinformował, że musi przejść kolejną operację, a ta wykluczy go z rywalizacji na kilka miesięcy.

Jednak w poniedziałek Federer podzielił się pozytywną informacją na temat stanu swojego zdrowia.

– Dobrze się regeneruję. Rehabilitacja przebiega naprawdę dobrze, nie miałem żadnych komplikacji, a każdy dzień jest lepszym dniem – oznajmił były lider rankingu. – Czuję się silny i jestem podekscytowany tym, co ma nadejść. Doświadczyłem tego w ostatnim roku i byłem zaskoczony, jak łatwe jest dla mnie przejście procesu rehabilitacji, bo wiem, że ogólnie nie jest to najłatwiejsze – kontynuował.

Mimo pozytywnych odczuć co do powrotu na kort, Federer nie chce nic przyspieszać i wykonywać wszystko krok po kroku.

– Chciałbym być z powrotem na korcie najszybciej, jak to możliwe, ale muszę być cierpliwy. Teraz jest wolniejszy okres. Muszę to robić krok po kroku. Jak dotąd, jest dobrze. Jestem bardzo zadowolony – zakończył szwajcarski mistrz.