„FEDERER: Twelve final days”. Film dokumentalny o Rogerze Federerze wkrótce na Amazon Prime Video

/ Bartosz Wojsław , źródło: https://www.atptour.com/en/news/federer-documentary-trailer-launch-may-2024?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2y27xCRjUblqGaJZ9btBguKbAEIiAIdVJiydEraGaXDwvtiiyzii-68Y0_aem_AeEWr3FW5Vcc4lCD5oKXDErZE9yo9Dun4zJCIbeuW9xa8KsZnh4Sa2PWE-OTbKUKUHBXz9xa_WCMNcilQeFauy7E, foto: AFP

Już 20 czerwca na platformie streamingowej Prime Video pojawi się film dokumentalny poświęcony Rogerowi Federerowi. „FEDERER: Twelve Final Days” pokaże całemu światu, jak wyglądały ostatnie dni kariery legendarnego szwajcarskiego zawodnika. 

Dokument stworzony przez Prime Video to punkt obowiązkowy dla fanów tenisa, ale nie tylko dla nich. Federer był i jest gwiazdą światowego formatu, która przekroczyła granice środowiska tenisowego i sportowego. Reżyserzy filmu, Asif Kapadia i Joe Sabia, pokażą nam jak wyglądało 12 ostatnich dni zawodowej kariery szwajcarskiej legendy tenisa.

Dokument zagłębia się również w przyczyny, które stały za decyzją Szwajcara o zawieszeniu rakiety na kołku. Dowiemy się również, co „nowe życie” Rogera oznacza dla całej jego rodziny. O wszystkim opowie nam sam Federer.

Szwajcar zakończył profesjonalną karierę we wrześniu 2022 roku podczas drużynowego turnieju Laver Cup w londyńskiej hali O2. Po imprezie świat obiegły zdjęcia płaczących Federera i Nadala, którzy wspólnie przeżywali pożegnanie Rogera. Kończy się ważna część mojego życia – mówił po tym wzruszającym wydarzeniu Rafa. Podczas Laver Cup obecni byli też między innymi Bjorn Borg, Novak Dżoković czy Andy Murray.

To dość trudny i interesujący obraz mojego życia przez te 12 dni – powiedział Federer po ogłoszeniu publikacji filmu. Nigdy dotąd nie pozwoliłem nikomu wejść do mojego domu. To bardzo osobisty film – dodał Szwajcar. W filmie zobaczymy także żonę Rogera, Mirkę, która wypowiedziała się w nim dla mediów po raz pierwszy od ponad 10 lat. Produkcję Prime Video na pewno warto zobaczyć.