Federer wystąpi w Tokio!

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer wystąpi podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. O decyzji Szwajcar poinformował w poniedziałek podczas meczu pokazowego, jaki odbył się w stolicy Japonii.

Szwajcarski tenisista odpadł z rywalizacji w Szanghaju po meczu ćwierćfinałowym przeciwko Alexandrowi Zverevovi. Został jednak w Azji. W poniedziałek tenisista z Bazylei wziął udział w meczu pokazowym zorganizowanym przez markę Uniqlo. Podczas imprezy były lider światowego rankingu poinformował o tym, że chce wystąpić podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w stolicy Japonii.

Przez ostatnie miesiące dyskutowałem ze swoim sztabem o tym, co powinienem robić po przyszłorocznym Wimbledonie i przed US Open. W końcu moje serce zdecydowało: zagram w igrzyskach olimpijskich – oznajmił były lider światowego rankingu.

Warunkiem koniecznym u tenisistów, by wziąć udział w największej imprezie sportowej świata, są występy w rozgrywkach Pucharu Davisa. Federer ostatni raz zagrał w reprezentacji Szwajcarii w 2015 roku. A to oznacza, że organizatorzy przyszłorocznego turniej będą musieli wydać zgodę na występ srebrnego medalisty olimpijskiego w singlu i złotego w deblu. Biorąc pod uwagę sukcesy tenisisty z Bazylei i popularność, decyzja ta wydaje się formalnością.