Federer z kolejnym rekordem

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Roger Federer zapisuje na swoje konto kolejne dokonania. Tym razem Szwajcar wyrównał osiągnięcie Andre Agassiego. Tenisista z Bazylei spędzi 1019. tydzień w Top 100 rankingu ATP.

Fani tenisa są już przyzwyczajeni do tego, że Roger Federer ustanawia rekordy. Osiągnięcia Szwajcara mogą budzić tylko podziw i uznanie.
W niedzielę tenisista z Bazylei zagrał w 50. finale turnieju rangi Masters 1000. Żaden zawodnik w historii tego nie osiągnął. Tym samym Federer stał się samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. Drugi jest Rafael Nadal, który ma 49 takich finałów.

Jakby tego było mało, 20-krotny mistrz wielkoszlemowy wyrównał wyczyn Andre Agassiego. Federer ma na koncie 1019 tygodni w Top 100, tyle, co Amerykanin. W przyszłym notowaniu będzie już samodzielnym liderem tego zestawienia.

Triumfator Miami Open 2019 zadebiutował w najlepszej „setce” we wrześniu 1999 roku. Na początku października tego samego roku wypadł z niej na jeden tydzień. Od 11. października 1999 roku znajduje się w Top 100 już bez przerwy.