Federer zrezygnował z występów poprzedających US Open

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

US Open to najbliższy turniej, w którym planuje swój start Roger Federer. Były lider rankingu zrezygnował z występu w poprzedzających nowojorską imprezę występów w Toronto i Cincinnati.

Gdy świat emocjonował się rywalizacją na arenach olimpijskich, w tym o medale w tenisie, w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się US Open Series. Czyli cykl turniejów poprzedzających ostatnią w sezonie lewe Wielkiego Szlema – US Open. Obecnie trwa rywalizacja o tytuł mistrzowski w Waszyngtonie, a przed nami jeszcze dwa przystanki – Toronto i Cincinnati. Już tera wiadomo, że w żadnych z tych miejsc nie pojawi się w tym roku w sumie siedmiokrotny triumfator Cincinnati Masters i Canadian Open – Roger Federer.

Powodem rezygnacji Szwajcara ze startów w imprezach, jakie odbędą się w dniach 9-22 sierpnia są przedłużające się kłopoty z kolanem. Problemy zdrowotne ciągną się za zawodnikiem z Bazylei od dłuższego czasu. W tamtym roku były lider rankingu przeszedł dwie operacje, a następnie przez 14 miesięcy pauzował. Powrócił do gry w marcu, w Dosze. W sumie w 2021 roku wystąpił w pięciu turniejach. Ostatni raz na Wimbledonie, gdzie w 1/4 finału uległ Hubertowi Hurkaczowi. Kolejnym występem 20-krotnego mistrza Wielkiego Szlema ma być US Open.