Fernandez zainspirowana radami od Szarapowej

/ Dominika Opala , źródło: www.tennishead.net , foto: AFP

Leylah Fernandez oczarowała tenisowy świat podczas US Open 2021. Kanadyjka dotarła do finału imprezy, dokonując tego w świetnym stylu. Już dziś w nocy rozpocznie ona zmagania w Indian Wells, gdzie będzie starała się wprowadzić w życie rady, które otrzymała od wielokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej, Marii Szarapowej. 

Leylah Fernandez, podobnie, jak Emma Raducanu, w Indian Wells zanotuje pierwszy występ od finału US Open 2021. Kanadyjka została rozstawiona podczas BNP Paribas Open z numerem 23 i rozpocznie zmagania od meczu z Alize Cornet. Spotkanie to zaplanowano jako czwarte na Stadium 2, nie przed 5:00 czasu polskiego. Będzie to debiut Fernandez w Indian Wells i jej piąty start w karierze w turnieju rangi WTA 1000.

– Szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać aż znowu będę rywalizować na korcie – przyznała 19-latka z Montrealu, która nigdy wcześniej nie przeszła pierwszej rundy w imprezie tej rangi. Tym razem jednak będzie jedną z faworytek do osiągnięcia bardzo dobrego wyniku w „tenisowym raju”. – Jestem szczęściarą, że mam wokół siebie taki team. To pozwala skupić mi się na moim tenisie i nie być przytłoczoną przez wszystko, co się teraz dzieje – kontynuowała.

Jak się okazało, Fernandez może czerpać też wiedzę od Marii Szarapowej. Rosjanka, która wielkie sukcesy także odnosiła w nastoletnim wieku przekazała Kanadyjce kilka cennych rad podczas Met Gali w Nowym Jorku, gdzie panie miały okazję się spotkać.

– Dała mi naprawdę dobrą wskazówkę – oznajmiła finalistka US Open 2021. – Nie chcę jej ujawniać, ponieważ to dla mnie bardzo osobiste. Ona jest fantastyczną osobą. Opowiedziała mi o własnym doświadczeniu i sposobie, w jaki była w stanie się odbić. Jest po prostu świetną osobą i wielką inspiracją – mówiła Fernandez o pięciokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej.