Ferrer uhonorowany w Paryżu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Roland Garros, foto: AFP

We wtorek na korcie Philippe’a Chatriera miało miejsce szczególne wyróżnienie. Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej i dyrektor turnieju na kortach Rolanda Garrosa wręczyli pamiątkową nagrodę Davidowi Ferrerowi.

David Ferrer w wieku 37 lat zakończył bogatą karierę podczas turnieju Masters 1000 w Madrycie. Hiszpan, który najlepiej spisywał się na kortach ziemnych, został uhonorowany we wtorek przez francuskich oficjeli, na korcie Philppe’a Chatriera.

Z rąk prezesa Francuskiej Federacji Tenisowej Bernarda Giudicelliego i dyrektora turnieju Roland Garros Guy’a Forgeta Ferrer odebrał specjalną, pamiątkową nagrodę.

Nie jest przypadkiem to, że wyróżnienie miało miejsce właśnie podczas paryskiego turnieju wielkoszlemowego. To właśnie na Roland Garros w 2013 roku „Ferru” wystąpił w swoim jedynym wielkoszlemowym finale. Co ciekawe, to właśnie w stolicy Francji Hiszpan zdobył też jedyny tytuł w turnieju Masters 1000. W listopadzie 2012 roku w finale zmagań w hali Bercy pokonał sensację tamtej edycji turnieju – Jerzego Janowicza.