Ferrer w zespole Zvereva do końca obecnego sezonu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

David Ferrer będzie jednym z trenerów Alexandra Zvereva co najmniej do końca obecnego sezonu. Owocne okazały się wspólne treningi, które mają za sobą reprezentant naszych zachodnich sąsiadów oraz były trzeci zawodnik świata.

Na początku lipca siódmy obecnie zawodnik rankingu ATP ogłosił, że podczas treningów w Monte Carlo będzie mu towarzyszyć David Ferrer. Gdyby wszystko poszło po ich myśli, współpracę „pełną parą” mieli rozpocząć od wrześniowych turniejów na kortach ziemnych w Europie. Rzeczywistość przerosła nawet oczekiwania i Hiszpana już wcześniej zobaczymy w boksie Zvereva.

– David i mój ojciec są teraz moimi głównymi trenerami. Obaj są niezwykle ważni w sztabie – przyznał podczas konferencji prasowej niemiecki tenisista.

Pierwszym wyzwaniem, przed jakim stają to występ podczas US Open. Impreza odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 13 września z zachowaniem rygoru sanitarnego. 23-letni tenisista wierzy, że uda się przeprowadzić imprezę. – Jeśli będziemy przestrzegać zasad w Nowym Jorku, to może się udać. Będziemy w „bańce” tak jak w NBA, czyli tylko w hotelu lub na korcie – odniósł się do czekającej go rywalizacji w Nowym Jorku ubiegłoroczny uczestnik meczów czwartej rundy.