Ferrero: Alcaraz gra na 60%!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.sportskeeda.com, foto: AFP

Potencjał i argumenty sportowe Carlosa Alcaraza znaliśmy na długo przed wygraną turnieju ATP 1000 w Miami. To jednak takie sukcesy sprawiają, że pretendenci wyrastają na faworytów. Co więcej, trener Hiszpana twierdzi, że ten gra obecnie na 60% swoich możliwości!

Karierę Alcaraza prowadzi jego rodak, Juan Carlos Ferrero. On sam zapisał się w historii dyscypliny, wygrywając French Open w 2003 roku. Współpraca Hiszpanów trwa od czterech lat. Wcześniej były triumfator Rolanda Garrosa pracował przez siedem miesięcy z Niemcem, Alexanderem Zverevem. Zgodnie z przewidywaniami, po sukcesie w USA, zainteresowanie nastolatkiem wystrzeliło w górę. W wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji Teledeporte, Ferrero odniósł się do obecnej sytuacji.

– Z Carlosem musieliśmy zrobić praktycznie wszystko. Był młodym chłopakiem z dużym potencjałem, ale bardzo chaotycznym i sporo w tym aspekcie poprawiliśmy. Myślę, że teraz jego poziom wynosi 60% maksymalnego potencjału – mówił trener Alcaraza, którego pytano również o wczesną porażkę w Monte Carlo. – Przyjął to poprawnie i bez żadnych dramatów wiedząc, że po drugiej stronie miał godnego rywala. Ryzyko porażki zawsze występuje – wyjaśniał Ferrero.

Mistrza z Miami regularnie porównuje się do innej hiszpańskiej legendy oraz idola dzieciństwa, Rafaela Nadala. – Wierzę, że Carlos to Carlos i musimy docenić, że wielu widzi w nim tyle dobrego, ale on musi iść własną ścieżką. Staramy się koncentrować na tym, co mamy do poprawy – dodał trener.

W bieżącym tygodniu Alcaraz bierze udział w turnieju rangi ATP 500 w Barcelonie. W pierwszej rundzie miał wolny los, natomiast w drugiej pokonał w trzech setach Soonwoo Kwona. Po nieudanym występie w Monaco, Hiszpan kontynuuje rywalizację na kortach ziemnych. Kulminacją będzie paryski Roland Garros, rozgrywany na przełomie maja i czerwca.