Final Four rusza już za kilka dni!

/ Materiał partnerski , źródło: LOTTO SuperLIGA, foto:

Tegoroczna kulminacja sezonu tenisowej LOTTO SuperLIGI odbędzie się w dniach 8-10 grudnia na terenie kompleksu sportowo-tenisowego Tenis Kozerki (Grodzisk Mazowiecki). O tytuł Drużynowych Mistrzów Polski powalczą cztery najlepsze ekipy sezonu zasadniczego – BKT Advantage Bielsko-Biała, KT KUBALA Ustroń, OSAVI TENNIS TEAM Kalisz oraz CKT Grodzisk Mazowiecki.

LOTTO SuperLIGA – FINAL FOUR 2K23 zbliża się wielkim krokami. Finałowa batalia o tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Kozerkach (Grodzisk Mazowiecki) na nowoczesnym obiekcie sportowo-tenisowym Tenis Kozerki.

Uczestnicy FINAL FOUR

W FINAL FOUR, będącym zwieńczeniem tegorocznej odsłony jedynej na świecie w pełni zawodowej ligi tenisa, zagrają cztery najlepsze drużyny z sezonu zasadniczego. Faworytem jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski – BKT Advantage Bielsko-Biała, który w ostatnich miesiącach potwierdził swoją dominację z pierwszej edycji. Bielszczanie sięgnęli w sezonie po komplet zwycięstw, z których żadne nie było praktycznie zagrożone. Za ich plecami trwała zażarta walka o kolejne przepustki do turnieju finałowego.  Ostatecznie druga pozycja i rozstawienie w FINAL FOUR przypadły ekipie KT KUBALA Ustroń. Trzecie miejsce w tabeli zajął występujący w tegorocznych rozgrywkach za sprawą „dzikiej karty” OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. Zwycięstwa m.in. nad CKT Grodzisk Mazowiecki, WKS Grunwald Poznań czy KS Górnik Bytom zagwarantowały zespołowi z Wielkopolski prawo gry o medale w decydującej rozgrywce. Czwartą pozycję – rzutem na taśmę, zapewnił sobie zeszłoroczny srebrny medalista – drużyna CKT Grodzisk Mazowiecki, która po trzech porażkach z rzędu zaliczyła serię czterech zwycięstw.

Rozgrywki oraz migawka z przeszłości

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek, dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego zostaną rozstawione, a ich rywale – drużyny z miejsce 3-4, będą wyłonione w drodze czwartkowe losowania. Zwycięzcy piątkowych spotkań półfinałowych zagrają o złoto, natomiast przegrani powalczą o medal z brązowego kruszcu. Każde spotkanie składać się będzie z 6 lub 7 meczów (w przypadku remisu 3:3).

W zeszłym roku rywalizacja w FINAL FOUR rozgrzała kibiców do czerwoności. W wielkim finale zmierzył się BKT Advantage z CKT Grodzisk Mazowiecki. Po serii gier pojedynczych był remis 2:2, a o wszystkim decydowały gry podwójne, które na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Bielska-Białej, zwyciężając 4:2. Do wygranej poprowadziła ich MVP FINAL FOUR – Chorwatka Petra Martic. Trzecie miejsce przypadło zespołowi WKT Mera po triumfie 4:2 nad KT KUBALA Ustroń. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niebawem!

Sprzedaż biletów

Obecnie prowadzona jest sprzedaż online biletów na to wydarzenie na platformie eBilet.pl. W ofercie znalazły się bilety na piątkowe spotkania półfinałowe, a także na odbywający się w sobotę i niedziele pojedynek o trzecie miejsce i wielki finał. Jednodniowe wejściówki kosztują 85 złotych, natomiast z myślą o tych, którzy zamierzają spędzić w Kozerkach cały weekend, przygotowano karnety trzydniowe w cenie 201,50 złotych. W sprzedaży pojawiła się ograniczona pula biletów, dlatego decyzji o zakupie wejściówek lepiej nie przekładać na później.

LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/lotto-superliga 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.