Finał nie dla Majchrzaka

/ Tomasz Górski, źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak przegrał w półfinałowym meczu Challengera w Ilkley. Polak okazał się słabszy od Dennisa Novaka 7:6, 6:7, 3:6 i na awans do Top 100 będzie musiał jeszcze poczekać.

W premierowej partii spotkania nie było przełamań. Choć trudne próby musieli przechodzić obaj tenisiści. Pierwszy break pointy bronił Novak. Jednak potem sam miał cztery okazje na przełamanie. W jedenastym gemie Polak przegrywał 15:40 przy podaniu. Ale ostatecznie wszystko zakończyło się tie breaku. Tam od początku inicjatywę przejął Majchrzak, który zdobył pięć punktów z rzędu. Honorowego ugrał Austriak, jednak to było zbyt mało aby powalczyć z naszym zawodnikiem. Po 45. minutach Piotrkowianin wyszedł na prowadzenie w meczu.

Druga odsłona a scenariusz wciąż bez przełamań. Tym razem w dziesięciu gemach wszystko kończyło się w maksymalnie sześciu punktach. Dopiero przy stanie 5:5 Polak miał dwa break pointy. Skutecznie i tym razem bronił się Novak.  „Trzynasty gem” też był zacięty. Austriak prowadził 2:0, później  było 2:2, by znów Novak miał mini breaka.  Tego prowadzenie już nie oddał, wygrał 7-3 i wyrównał stan pojedynku.

W decydującym secie pierwszego gema „na sucho” wygrał Polak. Natomiast kolejne trzy padły łupem Novaka, który dopiero na początku trzeciej odsłony wywalczył premierowe przełamanie w meczu. Piotrkowianin walczył do końca, jednak ostatecznie strat już nie odrobił. I po dwóch godzinach i siedmiu minutach to Austriak cieszył się z awansu do finału. Tym samym Majchrzak będzie musiał jeszcze poczekać na historyczny awans do Top 100 najlepszych tenisistów Świata.

Był to drugi mecz obu zawodników. Novakowi udał się skuteczny rewanż. W maju podczas turnieju w Ostrawie Polak wygrał 6;4, 6:0.

W finale rywalem Austriaka będzie Dominik Koepfer, który pokonał dziś w dwóch setach Go Soedę.