Finalista Australian Open wraca do rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Dominic Thiem jest pierwszym tenisistą z czołowej dziesiątki rankingu ATP, który powróci do tenisowej rywalizacji. Austriak weźmie udział w turnieju Generali Austrian Pro Series. Impreza od 25 maja obędzie się w Tennis Leistungszentrum Südstadt.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa zmagania tenisowe na całym świecie wstrzymano na początku marca, a zostaną wznowione nie wcześniej niż na początku sierpnia. Organizowane są jednak imprezy krajowe, wyłącznie z udziałem rodzimych zawodników. Jedna z nich odbędzie się w przyszłym tygodniu w Austrii.

W imprezie organizowanej przez portal tennisnet.com nieco ponad 150 tysięcy euro podzieli między siebie szesnastu tenisistów. Zawodników podzielono na cztery grupy i będą rywalizować systemem każdy z każdym. Poza trzecim tenisistą świata w turnieju wezmą udział między innymi Jurgen Melzer, Dennis Novak czy młodszy brat Dominica Thiema – Moritz.

Z kolei 10 czerwca do rywalizacji przystąpi osiem tenisistek, spośród których najbardziej znana jest była 26. rakieta świata – Tamira Paszek.

Podział na grupy w turnieju Generali Austrian Pro Series

Grupa A: Dominic Thiem, Lucas Miedler, David Pichler, Sandro Kopp

Grupa B: Jurij Rodionov, Jürgen Melzer, Lenny Hampel, Marko Andrejic

Grupa C: Dennis Novak, Sam Weissborn, Alex Erler, Lukas Neumayer

Grupa D: Sebastian Ofner, Phillip Oswald, Max Neuchrist, Moritz Thiem