Finalistka Australian Open zakończyła owocną współpracę

/ Anna Niemiec , źródło: tennisnet.com, foto: AFP

Jennifer Brady niespodziewanie zakończyła współpracę z  Michaelem Gesererem. Niemiecki szkoleniowiec doprowadził Amerykankę do półfinału US Open w 2020 roku oraz finału Australian Open w 2021.

Po 18 miesiącach wypełnionych wspólną pracą, wspaniałymi doświadczeniami i sporymi sukcesami, Jennifer postanowiła pójść swoją drogą – napisał w mediach społecznościowych Geserer. – Mam ogromny szacunek do niej za pełne poświęcenie w trakcie naszej niezwykle profesjonalnej relacji, za jej pozytywne nastawienie oraz decyzje, które podejmowała. Życzę Ci wszystkiego najlepszego na najbliższe turnieje oraz w trakcie całej kariery – zakończył 51-latek.

Michael Geserer doprowadził Jennifer Brady do 13. miejsca w światowym rankingu. W sierpniu zeszłego roku reprezentantka Stanów Zjednoczonych zdobyła pierwszy tytuł rangi WTA w Lexington, a kilka tygodniu później w Nowym Jorku po raz pierwszy w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym półfinale. Amerykańska tenisistka świetnie rozpoczęła również ten sezon. W Melbourne złamała kolejną barierę, robiąc jeden krok dalej. W obu przypadkach zatrzymała ją dopiero późniejsza zwyciężczyni, Naomi Osaka.