Finały ATP pozostaną w Londynie do 2015 roku

/ Michał Jaśniewicz, źródło: Informacja prasowa/własne, foto: AFP

Finały ATP World Tour pozostaną w londyńskiej O2 przynajmniej do 2015 roku. Do tego czasu nie zmieni się również tytularny sponsor imprezy – firma Barclays.

Wieńczące rozgrywki ATP zawody rozgrywane są w stolicy Anglii od 2009 roku. Przez te trzy lata zmagania najlepszych tenisistów świata obejrzało w O2 ponad 750 tysięcy kibiców. Impreza cieszy się również olbrzymim uznaniem wśród samych zawodników, a jej oprawa zawsze robi ogromne wrażenie.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc poinformować, że przedłużyliśmy nasze pierwotne zobowiązania o kolejne dwa lata, co oznacza, że Barclays ATP World Tour Finals będą rozgrywane w Londynie jeszcze przynajmniej przez trzy lata, do 2015 roku. Jesteśmy bardzo dumni z naszej firmowej imprezy, która jest wizytówką najlepszego światowego tenisa. Ekscytacja jaka towarzyszą kończącemu sezon turniejowi w Londynie jest fantastyczna. Fani, zawodnicy, media i nasi partnerzy handlowi wspierają te zawody w bezprecedensowy sposób – stwierdził prezydent ATP, Brad Drewett. – W tym tygodniu liczymy, że licznik kibiców turnieju goszczących w O2 od 2009 roku przekroczy milion. Dziękujemy wszystkim pasjonatom tenisa za elektryzującą atmosferę w O2, która gwarantuje spektakularną scenę dla naszej największej imprezy.

Turniej (pod różnymi nazwami) organizowany jest od czterdziestu dwóch lat, gościł m.in. w Tokio, Nowym Jorku, Lizbonie, a przed przenosinami do Londynu także w Szanghaju. Na liście triumfatorów znajdują się największe sławy „białego sport”, jak chociaż Vilas, Connors, McEnroe, Edberg, Agassi, Sampras, Djoković, czy broniący w tym roku tytuł Federer.

Ubiegłoroczne zmagania w Londynie obejrzało przed telewizorami ponad 70 milionów kibiców, ze 184 krajów. Regularnie rośnie też pula nagród imprezy. W tym roku wynosi ona pięć i pół miliona dolarów.

Forbet