Fognini przeszedł zabieg artroskopii kostek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org/www.twitter.com, foto: AFP

Fabio Fognini postanowił wykorzystać przerwę w rozgrywkach na naprawę zdrowia. Włoski tenisista poddał się artroskopii obu kostek, z którymi ma kłopot od kilku lat.

Trwającą od początku marca przerwę w rozgrywkach tenisowych spowodowaną pandemią koronawirusa tenisiści spędzają na różny sposób. Wielu z nich ten czas postanawia wykorzystać na podreperowanie zdrowia. Jednym z nich jest obecnie drugi tenisista Włoch w rankingu ATP.

– Od trzech i pół roku narzekam na uraz lewej kostki, ale nauczyłem się żyć z tym problemem. Następnie zacząłem odczuwać ból w prawej kostce, który towarzyszy mi od dwóch lat. Miałem nadzieję, że podczas zawieszenia rozgrywek dolegliwości miną, ale po wznowieniu treningów znów się objawiły. Po badaniu lekarskim i długiej rozmowie z moim sztabem, zdecydowałem się na zabieg artroskopii obu kostek. Uważam, że to właściwa decyzja, podczas gdy tenisowy tour jest zawieszony – napisał na swoim koncie na Twitterze Fognini.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki tenisowe wstrzymano co najmniej do końca lipca. Jednak czy rywalizacja ruszy zgodnie z planem, jeszcze nie wiadomo. Tym samym 33-letni tenisista z San Remo ma co najmniej dwa miesiące, by powrócić do pełnej sprawności.