Frances Tiafoe zakażony COVID-19

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Frances Tiafoe poinformował, że jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Amerykański tenisista przekazał tę informację za pośrednictwem konta na Twitterze.

W Atlancie w piątek rozpoczął się pokazowy turniej All-American Team Cup. Jest to pierwsza impreza tenisowa w Stanach Zjednoczonych z udziałem publiczności od początku pandemii koronawirusa. W pierwszym meczu Frances Tiafoe pokonał 6:4, 7:6(5) Sama Querreya. Jednak w piątek wieczorem poinformował o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 i nie przystąpi do kolejnych spotkań. Amerykanina czeka teraz domowa kwarantanna, a jego miejsce w imprezie zajmie Christopher Eubanks.

– Niestety, w piątkowy wieczór otrzymałem pozytywny wynik testu na COVID-19 i musiałem się wycofać z All-American Team Cup w Atlancie. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy trenowałem na Florydzie, a wykonane tam testy dały rezultat negatywny, podobnie jak w ubiegłym tygodniu – napisał 22-letni Amerykanin na Twitterze.

Frances Tiafoe to kolejny tenisista, u którego test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Wcześniej zakazili się m.in. uczestnicy Adria Tour – Novak Dżoković, Marin Czilić, Grigor Dimitrow i Viktor Troicki.