Francesca Schiavone nową trenerką Petry Martić

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.ubitennis.net, foto: AFP

Jak poinformowała włoska gazeta Corriere della Sera, Francesca Schiavone została nową trenerką notowanej na 21. miejscu w rankingu WTA Petry Martić. Włoszka zadebiutuje w boksie Chorwatki podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju w Stambule.

Petra Martić to ćwierćfinalistka Roland Garros 2019. Uległa wówczas późniejszej finalistce, Markecie Vondrousovej. W styczniu 2020 roku znalazła się na 14. miejscu w klasyfikacji WTA. W przeszłości była trenowana między innymi przez Sandrę Zaniewską. Ich współpraca dobiegła końca w październiku 2019 roku.

Dla Schiavone nie będzie to debiut w roli trenerki. W sezonie 2019 pomagała ona Caroline Wozniacki w przygotowaniach do sezonu na kortach ziemnych. Niedługo potem u Włoszki zdiagnozowano nowotwór.

Miałam inne plany, ale zachorowałam i 2019 był bardzo trudnym rokiem. Musiałam zmienić priorytety. Gdy już poczułam się lepiej, wybuchła pandemia koronawirusa. Musiałam odwołać każdy projekt – zdradziła w ubiegłym sezonie zwyciężczyni ośmiu imprez rangi WTA.

Schiavone i Martić spotkały się na korcie dwukrotnie. Oba starcia padły łupem triumfatorki Roland Garros 2010. Nie pojawiły się jeszcze szczegółowe informacje na temat planów Chorwatki i jej nowej trenerki, lecz 40-latka ma być obecna w boksie Martić także w Madrycie, Rzymie oraz Paryżu.