Bella Cup

Fręch i Majchrzak docenieni. Oboje otrzymają finansowe wsparcie

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: AFP

Międzynarodowa Federacja Tenisowa wesprze finansowo naszych obiecujących tenisistów. Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak zostali włączeni do programu “International Players Grand Slam Grants financed by the Grand Slam Development Fund (GSDF)”, dzięki czemu otrzymają po 25 tys. dolarów.

Biało-czerwoni znajdują się w gronie 29 zawodników, którzy zostali wyróżnieni przez ITF. Przekazane pieniądze mają w założeniu pozwolić wyróżnionym na dalszy rozwój kariery i osiąganie dobrych wyników w turniejach Wielkiego Szlema. Na liście znajdują się tenisiści, których rodzime federacje nie są w stanie wystarczająco wspierać. W przeszłości z pomocy finansowej ITF korzystała m.in. Jelena Ostapenko. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Łotyszka w 2017 roku wygrała French Open.

Z finansowej pomocy ITF korzystał też Hubert Hurkacz. Obecnie wrocławianin jest jednak notowany w Top 100 rankingu ATP i jego sytuacja uległa zmianie. 

Tylko w tym roku Międzynarodowa Federacja Tenisowa przekaże w ramach programu GSDF 650 tysięcy dolarów dla zdolnych tenisistów. Komitet, który decyduje o tym, komu przyznać dofinansowanie, bierze pod uwagę wiek, region, z którego pochodzi tenisista i przede wszystkim potencjał, jakim dysponuje.