Fręch nie poprawiła bilansu biało-czerwonych

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Polscy tenisiści nie będą dobrze wspominać kwalifikacji do tegorocznej edycji Roland Garros. Z marzeniami o turnieju głównym już po pierwszym meczu musiała się pożegnać także Magdalena Fręch, która przegrała z Richel Hogenkamp.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Holenderka, która odskoczyła na 2:0 i miała dwie okazje na kolejne przełamanie. Łodzianka zdołała się jednak wybronić, a chwilę później wyszła na prowadzenie 3:2. Cztery z pięciu następnych gemów wygrała jednak Hogenkamp i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej partii reprezentantka Polski zdecydowanie podniosła poziom gry i szybko doprowadziła do wyrównania, oddając rywalce tylko jednego gema.

Decydująca odsłonie spotkania miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Fręch odrobiła straty z 0:2, ale później na korcie dominowała holenderska zawodniczka, która po 95 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Magdalenie Fręch nie udało się tym samym powtórzyć wyniku sprzed roku, kiedy przeszła eliminacje i doszła do drugiej rundy, w której zatrzymała ją dopiero późniejsza finalistka Sloane Stephens.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji

Richel Hogenkamp (Holandia) – Magdalena Fręch (Polska) 6:4 1:6 6:3