Fręch odpadła w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie zagra w tym roku na trawnikach Wimbledonu. Polka odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji do trzeciego wielkoszlemowego turnieju tego roku. Przegrała 4:6, 2:6 z Arantxą Rus z Holandii.

W eliminacjach do Wimbledonu Magdalena Fręch startowała po raz drugi w karierze – w zeszłym roku odpadła w pierwszej rundzie. Mimo, że trafiła teraz na rozstawioną tenisistkę, to w meczu z Arantxą Rus można było liczyć na niespodziankę, bo Polka prezentowała się wcześniej na trawie całkiem nieźle. Awansowała bowiem do głównej drabinki w Nottingham, a w Birmingham była bardzo blisko tego celu.

Pierwszy set spotkania z Rus był bardzo wyrównany i nasza tenisistka z pewnością może żałować niewykorzystanej szansy. W trzech gemach było bowiem 30-40 przy serwisie Holenderki, lecz Fręch nie wykorzystała żadnej z tych okazji. Polka obroniła za to cztery break pointy, ale przy piątym, będącym jednocześnie trzecią piłką setową, nie dała już rady. Tym samym przegrała partię otwarcia 4:6.

W drugiej odsłonie przewaga Rus była jeszcze wyraźniejsza. Holenderka na początek wygrała bardzo długiego gema przy własnym podaniu, a potem od razu przełamała Fręch. Potem dołożyła jeszcze jednego breaka i przy stanie 5:1 miała piłkę meczową. Polka starała się jeszcze powalczyć, obroniła meczbola i przełamała rywalkę. Po chwili sama straciła jednak serwis po raz kolejny i przegrała w całym meczu 4:6, 2:6.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji:
Arantxa Rus (Holandia, 26) – Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 6:2