Fręch w finale eliminacji

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Tylko jedno zwycięstwo dzieli Magdalenę Fręch od występu w głównej drabince turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Polka bez większego problemu pokonała w niedzielę Lizette Cabrerę. Teraz zmierzy się z najwyżej rozstawioną w eliminacjach Lesley Pattinamą Kerkhove.

Meczu z Lizette Cabrerą dobrze nie wspomina Katarzyna Kawa, która niedawno przegrała z Australijką w eliminacjach do US Open. Magdalena Fręch nie miała już takich problemów i mimo niższej pozycji w rankingu udowodniła, że w ostatnich tygodniach wraca do lepszej dyspozycji. W piątym gemie nasza tenisistka zyskała pierwsze przełamanie, po chwili straciła co prawda serwis, lecz później wygrała trzy kolejne gemy, zwyciężając 6:3 w pierwszym secie.

Druga partia zaczęła się od przełamania na korzyść Cabrery, ale Polka od razu odrobiła straty z nawiązką. Później Fręch raz jeszcze straciła serwis i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:3. W końcówce znów to nasza tenisistka okazała się jednak skuteczniejsza, zdobyła decydującego breaka i wygrała 6:3, 6:3.

Fręch znajdzie się w głównej drabince turnieju WTA Premier w Zhengzhou, jeśli wygra jeszcze jeden mecz. Jej przeciwniczką w finale eliminacji będzie rozstawiona z „jedynką” Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove.


Wyniki

Druga runda eliminacji:
Magdalena Fręch (Polska) – Lizette Cabrera (Australia, 6) 6:3, 6:3