Fudżajra. Chwalińska awansowała do ćwierćfinału

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Maja Chwalińska bardzo dobrze radzi sobie w turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polka pokonała Chinkę Shuyue Ma 6:1, 6:1 i zameldowała się w ćwierćfinale imprezy.

Po nieudanych kwalifikacjach do Australian Open, Chwalińska szybko przystąpiła do kolejnych wyzwań. 19-latka bierze udział w turnieju ITF w Fudżajrze. Jest to największy turniej kobiecy w tym tygodniu, gdyż większość zawodniczek przebywa na kwarantannie w Melbourne. Pula nagród turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi 25 tysięcy dolarów.

Polce ewidentnie służy to miejsce i wygrywa mecz za meczem. Chwalińska musiała przebijać się do tego turnieju przez eliminacje, w których okazała się lepsza od Marianny Zakariuk w stosunku 6:4, 6:4. Następnie w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała Chinkę Jia-Jing Lu 6:4, 6:1. W drugiej czekała na nią kolejna Chinka, tym razem Shuyue Ma, jednak podobnie jak swoja rodaczka nie dała rady Polce. 19-letnia tenisistka z Dąbrowy Górniczej triumfowała 6:1, 6:1.

W ćwierćfinale zadanie może być nieco trudniejsze. Chwalińska zmierzy się w nim z Dunką Clarą Tauson, która jest uważana za wielki talent. 18-letnia zawodniczka zajmuje obecnie 152. miejsce w rankingu WTA. Do jej największych sukcesów należy triumf w juniorskim Australian Open w 2019 roku oraz druga runda seniorskiego French Open w 2020 roku.

Obydwie tenisistki spotkały się już raz w turnieju rangi Challenger w Pradze. Tauson pokonała wtedy Polkę 7:6(2), 6:2. Chwalińska będzie więc musiała zagrać bardzo dobry mecz, aby awansować dalej. Zwyciężczyni tego pojedynku w półfinale zmierzy się z lepszą z pary Kurumi Nara – Eva Guerrero Alvarez.

 


Wyniki

1/8 finału singla:

Maja Chwalińska (Polska, Q) – Shuyue Ma (Chiny, WC) 6:1, 6:1