Fudżajra. Chwalińska uległa wschodzącej gwieździe

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Maja Chwalińska jako kwalifikantka dotarła do ćwierćfinału turnieju ITF w Fudżajrze, ale na tym etapie rywalizacja zatrzymała ją Clara Tauson. Dunka to jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia. Pokonała naszą reprezentantkę 7:6(3), 6:3.

To właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozgrywany jest największy turniej kobiecy w tym tygodniu. Przypomnijmy, że większość tenisistek z czołowej dwusetki rankingu WTA przebywa na kwarantannie po przylocie do Melbourne. Pierwsze turnieje WTA po przymusowej przerwie ruszą dopiero 31 stycznia. Australian Open wystartuje natomiast 8 lutego.

W Fudżajrze Chwalińska zdołała pokonać trzy przeciwniczki, jednak w ćwierćfinale nie sprostała Clarze Tauson. Zawodniczki walczyły nie tylko ze sobą, ale też z porywistymi podmuchami wiatru, które utrudniały grę. Nieznacznie lepiej w tych warunkach odnalazła się 18-letnia Dunka. W pierwszym secie obroniła dwie piłki setowe, po czym zwyciężyła 7:6(3), a w drugiej partii osiągnęła wyraźniejszą przewagę i wygrała tę część rywalizacji 6:3.

To drugie zwycięstwo Tauson nad Chwalińską w zawodowych rozgrywkach. Ich zeszłoroczny pojedynek zakończył się bardzo podobnym rezultatem. Wówczas Dunka wygrała 7:6(2), 6:2.

Tauson to jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia. Miesiąc temu skończyła dopiero 18 lat, a zajmuje już miejsce w połowie drugiej setki rankingu WTA. Jako juniorka wygrała Australian Open i była liderką rankingu ITF do lat 18.