Fudżajra. Pierwsze zwycięstwa Chwalińskiej w nowym sezonie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Maja Chwalińska pozostała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po zakończeniu kwalifikacji do Australian Open. W tym tygodniu nasza reprezentantka bierze udział w zawodach ITF o puli nagród 25 tysięcy dolarów. Pokonała już dwie rywalki, tym samym odnosząc pierwsze zwycięstwa w 2021 roku. 

Fudżajra jest gospodarzem największego kobiecego turnieju w tym tygodniu. Wynika to z faktu, że tenisistki przygotowujące się do udziału w Australian Open, przebywają obecnie na kwarantannie. Rozgrywanie imprezy WTA w tym terminie nie miałoby zatem większego sensu.

Spośród reprezentantek Polski na udział w zawodach zdecydowała się jedynie Maja Chwalińska. 19-latka z Dąbrowy Górniczej pozostała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po nieudanym występie w kwalifikacjach do Australian Open. Przypomnijmy, że uległa w nich Chince Yue Yuan 4:6, 2:6 już w pierwszym meczu.

W ostatnich dniach wiodło jej się już znacznie lepiej. W poniedziałek pokonała w eliminacjach 6:4, 6:4 Ukrainkę Mariannę Zakariuk, a dzisiaj, już w turnieju głównym, wygrała 6:4, 6:1 z wyżej od siebie notowaną Chinką Jia-Jing Lu. Wygrane mecze pozwoliły jej awansować do 1/8 finału. W niej Chwalińska zmierzy się z kolejną Chinką, tym razem Shuyue Ma.

W zawodach ITF w Fudżajerze biorą też udział m.in. Viktorija Golubic, Clara Tauson oraz Xinyu Wang.