Gael Monfils ma nowego trenera

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com/www.tennismajors.com, foto: AFP

Richard Ruckelshausen został nowym trenerem Gaela Monfilsa. Były austriacki tenisista będzie też kapitanem drużyny Francji podczas ATP Cup.

Ruckelshausen najwyżej notowany był w sierpniu 2008 roku, kiedy znalazł się na 453. miejscu w singlowym rankingu ATP. W deblu Austriak był o krok od dostania się do czwartej setki rankingu w 2010 roku. Karierę zakończył trzy lata później. Podczas US Open 2014 opiekował się niemiecką zawodniczką, Anniką Beck. Jego pasja do tenisa skłoniła go do założenia firmy Ruckelshausen International Sports Education.

Ruckelshausen poprowadzi drużynę Francji podczas rozpoczynającego się 1 lutego ATP Cup. Kapitanem Hiszpanii będzie trener Roberto Bautisty Aguta, Pepe Vendrell. Novak Dżoković zadecydował, że w zespole Serbii tę rolę obejmie Viktor Troicki. U Austriaków, Greków oraz Niemców kapitanami zostali członkowie rodzin zawodników biorących udział w turnieju. Dominic Thiem i Stefanos Tsitsipas zaprosili na to stanowisko swoich ojców, a Alexander Zverev brata Mischę. Lleyton Hewitt będzie opiekunem gospodarzy imprezy.

Drabinka ATP Cup zostanie rozlosowana w najbliższy piątek o 2:00 w nocy polskiego czasu. Dwanaście drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy. Zwycięzcy każdej grupy awansują do półfinałów.