Gala Mistrzów Sportu. Piotr Sierzputowski najlepszym trenerem

/ Szymon Adamski , źródło: własne / Onet, foto: AFP

Piotr Sierzputowski zwyciężył w plebiscycie Przeglądu Sportowego na ,,Trenera roku 2020″. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę z Igą pracować. Zostaliśmy docenieni jako zespół – powiedział trener po odebraniu nagrody. 

Po raz pierwszy w 86-letniej historii plebiscytu statuetka dla najlepszego trenera trafiła w ręce osoby związanej z tenisem. Piotr Sierzputowski w pełni zasłużył na to wyróżnienie. W październiku ubiegłego roku doprowadził Igę Świątek do zwycięstwa w Roland Garros. To największy sukces w historii polskiego tenisa.

– Chciałbym podziękować reszcie sztabu oraz rodzinie. Ale przede wszystkim samej zawodniczce. Jest mi niezmiernie miło, że mogę z Igą pracować. Zostaliśmy docenieni jako zespół – powiedział Sierzputowski po odebraniu nagrody. Przypomnijmy, że w zespole Igi Świątek znajdują się również psycholog sportowy Daria Abramowicz oraz fizjoterapeuta Maciej Ryszczuk. Bardzo ważną rolę odgrywa też Tomasz Świątek, ojciec tenisistki.

Sama Iga Świątek została nominowana do nagrody ,,Sportowca roku 2020″. Na razie wiadomo, że znalazła się w czołowej dziesiątce. Spekuluje się jednak, że znajdzie się na podium, a być może okaże się najlepsza. Do tej pory pięciu polskich tenisistów znalazło się w czołowej trójce plebiscytu Przeglądu Sportowego: trzykrotnie Jadwiga Jędrzejowska i po razie Ignacy Tłoczyński, Władysław Skonecki, Wojciech Fibak oraz Agnieszka Radwańska.