Garcia bezkonkurencyjna w Warszawie!

/ Adam Romer , źródło: Korepondencja z Warszawy, foto: AFP

Najlepszą tenisistką warszawskiego turnieju BNP PAribas Poland Open okazała się Caroline Garcia. W finale pokonała Ana Bogdan z Rumunii.

 

Francuzka od pierwszego meczu w Warszawie prezentowała się wyjątkowo dobrze. Widać, że jest w formie, gra coraz pewniej i zmierza tam, gdzie już raz, przed pięcioma laty była, czyli w kierunku pierwszej „10” światowego rankingu. Zwycięstwo w Warszawie pozwoliło Francuzce awansować z 45 na 32 miejsce w rankingu WTA i jeśli Garcia dalej będzie tak grać, to droga do czołówki nie będzie trwać zbyt długo.

 

Pewność jaką złapała wygrywając w piątek z Igą Świątek przełożyła się na pewne zwycięstwo w półfinale i nie mniej solidną postawę w finale z Bogdan. Rumunka, która przez tydzień nie przegrała seta w Warszawie, szybko oddała swój serwis i prowadzenia w pierwszym secie, a w drugim tylko chwilę później dała się przełamać.

– Oczywiście, ze pokonanie liderki rankingu daje Ci pewność siebie, ale przecież po piątku była jeszcze sobota i niedziela, gdzie też musiałam zagrać swój najlepszy tenis, by odnieść tu turniejowe zwycięstwo. Dziś jestem na tyle doświadczoną zawodniczką i wiem, że w sporcie musisz się cały czas rozwijać, by iść do przodu. Nie wolno ci stanąć w miejscu – mówiła Garcia na konferencji prasowej.

Francuzka imponowała solidnymi zagraniami z głębi kortu, doskonałymi wolejami i tym czym zdominowała Igę Świątek – wygrywającymi returnami.

Finałowa rywalka szczególnie z tym ostatnim elementem gry nie mogła sobie poradzić, a Garcia zdobywała w ten sposób przewagę niemal w każdym gemie serwisowym Rumunki.

– Wiedziałam, że jest groźna, nie przegrała tu seta i nie chciałam dopuścić jej do dyktowania warunków – dodała Francuzka.

 

To drugi w tym roku tytuł WTA zdobyty przez Garcię. Przed Wimbledonem triumfowała na kortach trawiastych w Bad Homburg, co tylko pokazuje jak bardzo wszechstronną zawodniczką jest Francuzka. Garcia będzie od poniedziałku najwyżej sklasyfikowaną w rankingu WTA zawodniczką znad Sekwany, bo dzięki punktom z Warszawy wyprzedzi Alize Cornet.

Na pytanie na jakiej nawierzchni czuje się najlepiej, bo w tym roku wygrywała już na trawie i teraz na ziemi, a parę lat temu na kortach twardych odpowiedziała ze śmiechem: „Widocznie jestem dobra na każdej nawierzchni.”

 

Do rozegrania pozostał jeszcze mecz finałowy debla, gdzie zagrają Polki Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska.

Partnerem relacji medialnych z turnieju BNP Paribas Poland Open jest marka #Diadora

 


Wyniki

Wyniki finału turnieju BNP Paribas Poland Open:

Carolina Garcia (Francja, 5) – Ana Bogdan (Rumunia) 6:4, 6:1.

 

Finał debla: Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa (Polska, 2) – Anna-Lena Friedsam, A Danilina (Niemcy, Kazachstan, 4) .