Garcia z Bogdan w finale

/ Adam Romer , źródło: Korepondencja z Warszawy, foto: AFP

Ana Bogdan i Caroline Garcia zmierzą się w finale warszawskiego turnieju WTA. Obie zasłużenie, bo Rumunka nie przegrała na Legii jeszcze seta, a Francuzka pokonała liderkę światowego rankingu.

 

W sobotnie południe pogoda nie rozpieszczała tenisistek i nadspodziewanie licznych widzów zgormadzonych na korcie centralnym kompleksu tenisowego warszawskiej Legii. O ile jeszcze w czasie pierwszego półfinału, gdy Rumunka Bogdan rywalizowała z Ukrainką Kateryną Baindl było tylko chłodno, to podczas drugiego, gdy grały Garcia z Jasmine Paolini rozpadało się i nie chciało przestać.

Mimo to, przynajmniej tysiąc widzów wytrwał w deszczu do końca półfinału, który Garcia chciała jak najszybciej zakończyć, a Paolini broniła się jak mogła. Francuzka wykorzystała dopiero piątą piłkę meczową.

Dzięki tej nietypowej sytuacji warszawskie trybuny mogły poczuć odrobinę atmosfery z tych paryskich z Roland Garros. Tam, gdy Francuzi wygrywają, to mimo padającego deszczu i mokrych kortów, meczów się nie przerywa. Przynajmniej tak długo, aż gospodarze wygrywają…

W tym wypadku konsekwencja organizatorów i sędziów się opłaciła i półfinał udało się dokończyć. Fair zachowała się także Paolini, bo mimo, ze przegrywała, ani przez moment nie kwestionowała stanu kortu.

 

Organizatorzy zaplanowali na sobotę rozegranie meczu finałowego debla, ale czy uda się go rozegrać, trudno stwierdzić. Podobnie zresztą jak niedzielny finał, bo prognozy pogody są wyjątkowo niekorzystne.

 

Partnerem relacji medialnych z turnieju BNP Paribas Poland Open jest marka #Diadora


Wyniki

Wyniki pólfinałów turnieju BNP Paribas Poland Open:

Carolina Garcia (Francja, 5) – Jasmine Paolini (Włochy, 10) 6:1, 6:2;

Ana Bogdan (Rumunia) – Katerina Braindl (Ukraina, LL) 7:5, 7:5.

 

Wynik półfinału debla:

Anna-Lena Friedsam, A Danilina (Niemcy, Kazachstan, 4) – Maja Chwalińska, Jessica Maleckova (Polska, Czechy) 7:6(3), 6:0.