Garcia z pierwszym tytułem w tym sezonie

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: Własne, foto: AFP

Caroline Garcia zdobyła swój pierwszy tytuł w tym sezonie. W finale turnieju w Nottingham pokonała 2:6, 7:6, 7:6 Donnę Vekić z Chorwacji. To drugi tytuł Francuzki na trawie po zwycięstwie na Majorce w 2016 roku.

Skład finału w Nottingham poznaliśmy dopiero w niedzielę. Od wczoraj pewna występu w nim była Donna Vekić, która pokonała w sobotę w trzech setach Tatjanę Marię. Natomiast Caroline Garcia swój mecz półfinałowy z Jennifer Brady kończyła dopiero w niedzielę. Podobnie jak finałowa rywalka, zwyciężyła w trzech setach. Dzięki temu o tytuł zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione tenisistki.

W pierwszym secie wyraźnie było widać zmęczenie Garcii wcześniejszym spotkaniem. „Świeższa” Vekić pewnie to wykorzystała. W pierwszych czterech gemach oddała rywalce tylko trzy punkty. Od tego momentu gra Garcii stopniowo się poprawiała, jednak pierwszej partii nie była już w stanie uratować. Przegrała ją 2:6.

Druga część spotkania była znacznie bardziej wyrównana. Garcia zaczęła grać wyraźnie lepiej i dwukrotnie zdobywała przewagę przełamania, jednak szybko traciła prowadzenie. Do rozstrzygnięcia losów seta potrzebny był tiebreak. Był on wyrównany do stanu 4-4. Kolejne trzy piłki wygrała jednak Francuzka, wyrównując stan spotkania.

Decydująca partia również była wyrównana. W tym secie obyło się bez przełamań. Nie byliśmy nawet świadkami choćby jednego break-pointa. Ponownie set zakończył się więc tiebreakiem. Zakończył się on zwycięstwem Garcii takim samym wynikiem jak w poprzedniej partii. Dla Francuzki to pierwsze turniejowe zwycięstwo w tym sezonie i siódme w karierze.

Caroline Garcia (Francja, 1) – Donna Vekić (Chorwacja, 2) 2:6, 7:6(4), 7:6(4)