Garcia zakończyła współpracę z ojcem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.puntodebreak.com, foto: AFP

Caroline Garcia postanowiła zerwać zawodowe relacje z ojcem i rozpocząć współpracę z Gabrielem Urpim. Hiszpan ma pomóc francuskiej tenisistce powrócić do formy sprzed kilku lat.

Louis-Paul Garcia był trenerem córki od początku jej kariery. Ćwierćfinalistka Roland Garros 2017 stwierdziła jednak, że relacja ta nie przynosi już takich efektów, jak kiedyś. – To była moja decyzja – podkreśliła Garcia. – Dzisiaj jestem bardziej pewna siebie i wiem, że to jest odpowiedni moment na zmianę. Chcę walczyć o największe tytuły. Jeśli podjęłam tę decyzję teraz, to znaczy, że jestem na to gotowa – dodała.

27-latka jest triumfatorką siedmiu turniejów głównego cyklu WTA. We wrześniu 2018 roku była już czwartą rakietą świata. Od dwóch lat można było jednak zauważyć u niej spadek formy. Tenisistka nie ukrywa, że kryzys ten miał duży wpływ na zmianę trenera.

Gabriel Urpi to doświadczony szkoleniowiec, który doprowadził Arantxę Sanchez-Vicario do dwóch triumfów wielkoszlemowych. W przeszłości zajmował się także karierą takich zawodniczek jak Conchita Martinez, Flavia Pennetta i Elina Switolina. Bazą treningową Garcii pozostaje Akademia Rafaela Nadala na Majorce. Francuzka spędziła tam dużo czasu na początku ubiegłego sezonu, gdy wiele imprez zostało odwołanych z powodu pandemii COVID-19.