Garcia znalazła pogromczynię na trawie

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki Mallorca Open. O finał hiszpańskich zawodów powalczą Sofia Kenin i Anastasija Sewastowa oraz Belinda Benic i Angelique Kerber, która zakończyła serię zwycięstw Caroline Garcię.

Jako pierwsza miejsce w najlepszej czwórce turnieju zapewniła sobie Amerykanka. Pogromczyni Sereny Williams z Paryża w pierwszym secie pojedynku przeciwko Elise Mertens zdołała ugrać tylko jednego gema, ale w dwóch kolejnych partiach była już zdecydowanie lepsza od Belgijki.

Półfinałową rywalką Kenin będzie Anastasija Sewastowa. Turniejowa „dwójka” oddała tylko trzy gemy Wang Yafan.

W górnej części turniejowej drabinki o finał powalczą Belinda Bencic i Angelique Kerber. Szwajcarka nie dała szans Amandzie Anisimovej, a 31-latka trenująca w Puszczykowie zakończyła serię siedmiu zwycięstw z rzędu na kortach trawiastych Caroline Garcii. W pierwszej partii Niemka ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania, a sama dwukrotnie odebrała podanie rywalce i pewnie zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Francuzka lepiej rozpoczęła drugą odsłonę pojedynku i wyszła na prowadzenie 3:2 z „breakiem”. Trzy następne gemy wygrała jednak reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów, która stanęła przed szansą, żeby zakończyć spotkanie przy pomocy własnego podania. W dziewiątym gemie Kerber miała piłkę meczową, ale tenisistka z nad Sekwany wybroniła się wspaniałym returnem i odrobiła stratę przełamania. O losach tej części meczu musiał zadecydować tie-break. „Trzynastego gema” lepiej rozpoczęła Francuzka, który wyszła na prowadzenie 5:2. Pięć następnych punktów padło jednak łupem niemieckiej tenisistki, która po ponad półtorej godziny gry mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Cieszę się, że awansowałam do półfinału, bo to wspaniały turniej – powiedziała turniejowa „jedynka”. – Zagrałam dzisiaj naprawdę dobrze. To pierwszy turniej na trawie, więc nie mogę się już doczekać półfinałowego występu.