Gasquet: Federer jest Messim tenisa

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TennisHead, foto: AFP

Rafael Nadal, Novak Dżoković i Roger Federer – tzw. Wielka Trójka, która zdominowała tenis w XXI wieku. Każdy z nich jest zawodnikiem wybitnym, ale nie wciąż żywa jest dyskusja o tym, kto najwybitniejszym. Ilu ludzi – tyle opinii na ten temat. Swoją ma też Richard Gasquet.

W ciągu swojej długiej kariery tenisista z Beziers wielokrotnie mógł zmierzyć się z każdym z nich. I w każdym przypadku odbijał się zwykle jak od ściany. Bilanse jego spotkań z zawodnikami Wielkiej Trójki to 2-19 z Federerem, 1-13 z Dżokoviciem i 0-17 z Nadalem.

Mimo że ze Szwajcarem zdołał wygrać dwukrotnie, to jego uważa za najlepszego z tego grona. „Zdecydowanie jest najlepszy. To nie jest tylko kwestia wielkoszlemowych tytułów” – powiedział Francuz w niedawnym wywiadzie. „Jest Lionelem Messim tenisa” – porównał Federera do argentyńskiego piłkarza. Na tym swoje uzasadnienie zakończył, nie zważając na fakt, że rywalizacja o tytuł najlepszego jest między Messim a Portugalczykiem Cristiano Ronaldo co najmniej równie zacięta.