Gauff: osiągnięcia Świątek dają mi dodatkową motywację

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/puntodebreak.com, foto: AFP

Cori Gauff jest jedną z najbardziej utalentowanych tenisistek w całym Tourze. Amerykanka bardzo docenia Igę Świątek, wprost przyznając, że osiągnięcia liderki światowego rankingu dają jej szczególną motywację.

Gauff została bardzo szybko okrzyknięta przyszłą gwiazdą światowego tenisa. 18-latka ma jednak problemy z ustabilizowaniem swojej formy. Amerykanka bardzo docenia natomiast Igę Świątek. – Wiek, tak, odgrywa rolę w doświadczeniu, ale fakt, że Świątek jest numerem jeden, zdecydowanie dodaje mi dodatkowej motywacji. Wiem, że można dokonać tego w tak młodym wieku i wtedy myślisz, że ty też możesz to zrobić – powiedziała.

Urodzona w 2004 roku tenisistka przyznaje, że z biegiem czasu zyskuje spokój i pewność siebie – Czułam się, jakbym za dużo słuchała ludzi z zewnątrz. Mówiono różne rzeczy, takie jak: „Och, ona wygra każdego Wielkiego Szlema” i przez to w swojej głowie miałam myśli, że zawodzę. Skróciłam swój czas przebywania w mediach społecznościowych, ale mimo to lubię je. Muszę więc znaleźć odpowiednią równowagę – przyznała.

Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych opowiedziała także, że tenis jest dla niej bardzo ważny, ale życie składa się również z innych elementów. – Po prostu postrzegam tenis jako coś, co robię i kocham, ale nie jest on całym moim życiem. Nadal byłabym tutaj, gdyby jutro nie było tenisa, a na świecie jest o wiele więcej rzeczy, o które należy się martwić niż tylko jeden mecz tenisowy. Włożyłam wszystko w tenis, ale myślę, że trzeba też sobie przypomnieć, że to tylko sport i są znacznie większe problemy – dodała.