Gauff znów czaruje

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Cori Gauff awansowała do najlepszej szesnastki na kortach All England Club. 15-latka odwróciła losy meczu z Poloną Hercog i o ćwierćfinał zagra z Simoną Halep. Trudny test zdała Karolina Pliszkova.

Pojedynek amerykańsko-słoweński lepiej rozpoczęła starsza z tenisistek, która wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim wyszła na prowadzenie 5:2 i miała piłkę meczową. Młodsza rodaczka sióstr Williams wybroniła się, kończąc długą wymianę spektakularnym slajsem i utrzymała podanie. Chwilę później 28-latka urodzona w Mariborze wypracowała sobie piłkę meczowym przy własnym podaniu, ale popełniała podwójny błąd serwisowy i po raz pierwszy w meczu straciła podanie. O losach tej części meczu musiał zadecydować tie-break, w którym minimalnie lepsza okazała się Gauff. Amerykanka poszła za ciosem na początku decydującej odsłony meczu i odskoczyła na 4:1 z przewagą przełamania. Słowenka nie zamierzała się jednak poddawać, odrobiła stratę i wyrównała na 4:4. Losy meczu rozstrzygnęły się w dwunastym gemie. Hercog po raz kolejny nie zdołała utrzymać podania i po 2 godzinach i 47 minutach to reprezentantka Stanów Zjednoczonych mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Kolejną rywalką Cori Gauff będzie Simona Halep. Rumunka nie dała żadnych szans Wiktorii Azarence.

W trzeciej rundzie londyńskiej imprezy trudny test zdała Karolina Pliszkova, która w trzech setach pokonała niekonwencjonalnie grającą Hsieh Su-Wei.

Myślę, że nieźle sobie poradziłam – powiedziała na konferencji Czeszka. – Wydaje mi się, że dzisiaj za dobrze dla niej serwowałam. Praktycznie wszystkie moje gemy serwisowe były łatwe. Pomimo tego, to wciąż był trudny mecz. Ona, szczególnie na trawie, potrafi sprawić, że będziesz czuć się bardzo źle na korcie. Ja tak momentami tak właśnie się czułam dzisiaj. Trudno się przygotować do kolejnych uderzeń, bo nie wiadomo, gdzie ona zagra kolejną piłkę. Oczywiście przede wszystkim cieszę się, że awansowałam dalej.

Zawodniczka naszych południowych sąsiadów zmierzy się teraz z rodaczką Karoliną Muchovą. Młodsza z Czeszek wyeliminowała rozstawioną z numerem 20 Anett Kontaveit.

O miejsce w najlepszej ósemce turnieju zagrają również Dajana Jastremska i Petra Martić. 19-latka urodzona w Odessie pokonała Viktoriję Golubic, a podopieczna Sandry Zaniewskiej okazała się lepsza od Danielle Collins.